בחירת חבילת אחסון אתרים וכתובת דומיין לאתר – שלב ראשון

מזל טוב !

אם הגעת לכאן, אתה עומד להקים את האתר הראשון שלך בעוד 30 דקות – כי זה הרבה יותר פשוט ממה שאתה חושב..

לפני שמתחילים, למה צריך חבילת אחסון אתרים ?

כל אתר באינטרנט צריך להיות מקושר לחברת אחסון אתרים אשר מאחסנת את כל הקבצים (טקסט, תמונות, וידאו) על גבי מחשב שמחובר 24 שעות ביממה לאינטרנט (כך שכולם יוכלו לגשת אליו, בכל יום, בכל שעה).

כיום יש אלפי חברות אחסון אתרים אשר מציעות לך מגוון רחב של חבילות אחסון אתרים בגדלים משתנים – לצערנו, יש חברות אחסון אתרים שרמת הביצועים שלהם נמוכה ומומלץ להתרחק מהן.

אני יכול להעיד על עצמי שמשנת 2000, עברתי יותר מ – 10 חברות אחסון אתרים שונות עד שהצלחתי למצוא את החברות הטובות ביותר ששמרו על רמת ביצועים גבוהה, זמינות ותמיכה טכנית מצוינת. כיום, יש לי יותר מ – 500 אתרים שמאוחסנים בחברות אחסון בארה"ב (Hostgator, iPage ו – FatCow) ובישראל (Webgate ו – Sweethome).

איך לבחור חברת אחסון לאתר ?

כל אחת מהחברות בארה"ב (Hostgator, iPage ו – FatCow) ובישראל (Webgate ו – Sweethome) הן מעולות, שומרות על רמת ביצועים גבוהה במיוחד ומספקות לך את כלים להתקנה אוטומטית של מערכת וורדפרס (WordPress) בלחיצת כפתור אחת. כמובן, שתמיד תוכל לבחור בכל חברה אחרת – אבל אני ממליץ לך עליהן מכיוון שאלו החברות שאני עובד איתן מידי יום ( עם חלק מהחברות כבר יותר מ – 10 שנים) וגם האתר שאתה גולש בו כרגע מאוחסן באחת מהן.

ההבדלים בין חברות האחסון הישראליות לחברות האחסון הבינלאומיות הוא בעלות השנתית, בנפח האחסון, בתעבורה החודשית ובהטבות שתוכל לקבל (דומיין בחינם, קופונים לפרסום בגוגל ועוד).

למתחילים, אני ממליץ לבחור בחברת iPage שמציעה חבילת אחסון אתרים הכוללת שטח אחסון, תעבורה ודואר אלקטרוני ללא הגבלה בעלות של 1.89$ לחודש (הנחה של 81% במידה ותקנו דרך הקישור הזה – פחות מעלות של חצי מנת פלאפל :)). כמו כן, ניתן לקבל דומיין בחינם בסיומת COM/NET/ORG לכל תקופת השימוש (הטבה של 10$~ לשנה), כלים להתקנה אוטומטית למערכת וורדפרס (WordPress) וקופונים לפרסום בגוגל, פייסבוק ואתרים אחרים.

למי שמעוניין לרכוש חבילת אחסון אתרים בישראל, אני ממליץ להתחיל עם חבילת האחסון הבסיסית של Webgate בעלות של 9 ₪ לחודש אשר כוללת 100MB שטח דיסק ו – 10GB תעבורה חודשית. החבילה לא כוללת דומיין ישראלי או בינלאומי והעלות עליו תהיה 99 ₪ לשנה לדומיין ישראלי או 49 ₪ לשנה לדומיין בינלאומי – אחסון בישראל הוא יקר יותר מהחברות הבינלאומיות, אך היתרון המשמעותי הוא שהתמיכה, ממשק הניהול והתקשורת היא בעברית 🙂 .

לאחר שבחרת את החברה שאיתה אתה רוצה לעבוד עבור לשלב השני בתהליך רכישת חבילת אחסון (דומיין בחינם) + התקנת וורדפרס בחברת iPage או רכישת דומיין + חבילת אחסון + התקנת וורדפרס בחברת Webgate.

אם מצאת את המדריך שלי מועיל, אני אשמח מאוד אם תעשה לו לייק קטן בפייסבוק או ב – Google+ על ידי לחיצה על אחת מהכפתורים פה למטה – תודה רבה!

כתיבת תגובה