שרת ייעודי לעסקים וארגונים קיים משחר הימים. בניגוד לשרת שיתופי שנועד לאחסון של אתרים רבים על אותם משאבי מערכת, שרת ייעודי מעניק את כל המשאבים שלו לאתר אחד שמאוחסן עליו (או שני אתרים של אותו בעלים במקרים מסוימים). מדובר על שרת שמיועד לאתרים גדולים במיוחד או למוסדות וארגונים גדולים. עבורם יש לו יתרונות רבים.

עסקים גדולים, אפליקציות, אתרים של מסחר ברשת, ארגונים גדולים ומוסדות ממשלה בוחרים בדרך כלל לאחסן את האתר שלהם על גבי שרת ייעודי לעסקים. זהו הפתרון הטוב ביותר עבור כל מי שיש להם עומסים בכמות הגולשים או בהיקף תעבורת המידע שעוברת בין האתר לגולשים שמבקרים בו.

האופציות האחרות עבור אותם עסקים, מוסדות או ארגונים הוא השכרת שרת אחסון שיתופי שיהיה איטי, לא מאובטח מספיק וחלש מדי עבורם או שרת VPS שהוא שרת וירטואלי שמעניק את מרבית האפשרויות של שרת ייעודי לעסקים אך פועל בצורה מעט שונה ולא מתאים לכל אחד.

שרתים ייעודיים לעסקים

מהם היתרונות של שרתים ייעודיים לעסקים?

היתרונות של שרת ייעודי לעסקים הם:

  • זמן טעינה קצר – כל המשאבים של השרת וכל רוחב הפס שלו מיועדים עבור הגולשים שמבקרים באתר אחד ולכן הדפים נטענים בו במהירות גבוהה.
  • אבטחת מידע – הגישה לשרת ייעודי מוגבלת למשתמשים בודדים וגם אין "שכנים" על השרת שיכולים לחדור אליהם ולעבור מהם אל האתר שלכם. בשל כך אבטחת מידע בשרת ייעודי נחשבת לגבוהה מאוד ביחס לחלופות.
  • התאמה מושלמת – כל משאבי המערכת וכל התוכנות שהעסק זקוק להן ניתנות להתקנה על השרת. ההתאמה בין הצרכים לבין המענה על גבי השרת מושלם ולכן ניתן לבצע כל אפיון שזקוקים לו בסביבת העבודה.
  • סביבה סטרילית – חלק מאלו שעושים שימוש בשרת ייעודי הן אפליקציות שונות שיכולות להרשות לעצמן לערוך ניסויים שונים בקודים חדשניים על גבי השרת מבלי לחשוש שזה יהיה מוגבל על ידי חברת האחסון או ייפגע באתרים "שכנים" על גבי השרת.
  • שרת מיילים – שרת ייעודי מאפשר לכם לפתוח כמה תיבות מייל שתרצו על גבי השרת. שרת האחסון שלכם עצום ויכול להכיל גם את כל המילים של העסק במקום אחד יחד עם האתר עצמו.

כפי שניתן להבין אין עוצמה, מהירות, גמישות ואבטחה ברמה של שרת ייעודי לעסק לאף חלופה קיימת.

איך עובדים עם שרת ייעודי?

היתרון הגדול של שרת ייעודי הוא לרוב גם החולשה שלו. שרת ייעודי לא מתאים לכל אחד והוא דורש קניה של השרת, מערכת ההפעלה והתכונות שאתם זקוקים להם כדי שהוא יפעל כראוי. בדר כלל יש צורך גם באיש סיסטם שיגדיר אותו עבורכם ומדי פעם יבצע בו עדכונים והתאמות לצרכים שלכם.

מצד שני יש היום חברות אחסון אתרים המציעות את האפשרות של שרת אחסון ייעודי לעסקים במסגרת חבילת אחסון שתוכלו לשכור כולל תחזוקה ותמיכה שמותאמת בדיוק למי שאלו הצרכים שלהם. בדרך זאת אתם משלמים חודשית עבור האחסון ולא קונים את השרת וגם זוכים לטיפול של צוות מקצועי ומיומן שנותן מענה בכל מקרה של טיפול שוטף או קריאות שירות בעת צרה כלשהי.

המאמר נכתב בשיתוף עם חברת Sweethome אחסון אתרים אשר מעניקה פתרונות אחסון מתקדמים על גבי שרתים שיתופיים, שרתים וירטואליים ושרתים יעודיים. כמו כן, חברת Sweethome מעניקה שירותי סיסטם במיקור חוץ לעסקים אשר זקוקים לשירותי ניהול בלבד.